WGD PR - Warszawska Grupa Doradców Public Relations WGD PR - Warszawska Grupa Doradców Public Relations
x
pusty

baner mowa ciała 5

pusty

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego Plebiscytu dla samorządowców

Drukuj

Baner Zwycięzca 200014Znamy już 50 zwycięzców II Edycji Plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu". Plebiscyt miał charakter ogólnopolski a uprawnionych do startu było ponad 15 000 instytucji publicznych z 2479 gmin. W pierwszym etapie urzędy otrzymywały nominację. Mogli jej udzielić dziennikarze lokalni oraz mieszkańcy. W drugim etapie odbywało się glosowanie. Wygrały te urzędy, które otrzymały najwięcej głosów.

Trwająca od 25 marca rywalizacja samorządów zakończyła się sukcesem 50 instytucji. II Edycja plebiscytu objęła zasięgiem niemal wszystkie instytucje samorządowe w Polsce. Warszawska Grupa Doradców Public Relations – organizator wydarzenia – wykluczyła z udziału tylko urzędy w 16 miastach wojewódzkich. Ponad połowa z nich to urzędy miast. Wśród laureatów znalazło się 9 miast rządzonych przez prezydentów m.in. Kołobrzeg, Wejherowo i Stalowa Wola i Chełm. Szesnastką urzędów kierują burmistrzowie np. Chorzele, Krosno Odrzańskie, czy Olecko. Drugą pod względem wielkości grupę zwycięzców są starostowie. Mogliby założyć pełną drużynę piłkarską z 1 rezerwowym graczem, ponieważ jest ich 12. Najwięcej głosów otrzymał powiat otwocki, który zachęcał mieszkańców do głosowania m.in. na Facebook. Nie dziwi więc, że kierująca tym urzędem Pani Bogumiła Więckowska znalazła się w czołówce polskich samorządowców. W poprzedniej edycji – realizowanej pilotażowo na Mazowszu, zdobyła tytuł „Starosty Roku 2012".

W przeciwieństwie do innych, tego typu wydarzeń samorządowych, szansę na wygraną w Plebiscycie „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu" miały również niewielkie urzędy gmin. Plebiscyt Warszawskiej Grupy Doradców PR miał bowiem 3 podstawowe cele: nagrodzenie najlepszych samorządów, podkreślenie znaczenia mediów lokalnych i regionalnych w kreowaniu wizerunku miejsca oraz udowodnienie, że nawet niewielkie gminy mogą prowadzić skuteczną komunikację społeczną. Dlatego laury uzyskały m.in. Urząd Gminy Mielno z województwa zachodniopomorskiego i UG Przytyk z Mazowsza. W sumie nagrodzonych zostało sześcioro wójtów.

Mieszkańcy i dziennikarze lokalni docenili również pracę tzw. jednostek organizacyjnych samorządom. Nagrodzono bowiem również powiatowe centra pomocy rodzinie w Koszalinie i Busku Zdroju, MOPR w Sopocie i w Tarnobrzegu. Głosowanie trwało przez cały czerwiec. W tym czasie na Dom Pomocy Społecznej w Gryficach oddano ponad 241 głosów.

O polskim samorządzie mówi się, że jest zdominowany przez mężczyzn. Jednak wśród nagrodzonych jest 13 kobiet m.in. Pani – Grażyna Dziedzic - Prezydent Rudy Śląskiej i Dorota Gromowska – Starosta Tucholski.

Zwycięzcy otrzymają indywidualizowaną, szklaną statuetkę o wadze ponad 1 kilograma i prestiżowy certyfikat „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu". Wręczenie tak cennych nagród jest możliwe dzięki największej w Europie firmie, która produkuje trofea okolicznościowe i sportowe – Tryumf ze Stalowej Woli. Patronem medialnym był Regioportal.pl.

 

Przypomnienie:

I Edycja Plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu" została zorganizowana przez Warszawska Grupę Doradców Public Relations w 2012. Pomimo że był to tylko pilotaż przed tegorocznym wydarzeniem, to wzięło w nim udział ponad 800 urzędów. WGD PR ograniczyła zasięg konkursu do Mazowsza. Głosowanie odbyło się w kilku kategoriach. Wybierano Prezydenta Roku (został nim były poseł – p. Andrzej Nowakowski z Płocka), Najlepszy Burmistrz Roku na Mazowszu (laureatem był „śpiewający burmistrz" – p. Grzegorz Benedykciński z Grodziska Mazowieckiego), Starosta Roku (niestety jedyna kobieta w gronie laureatów – p. Bogumiła Więckowska z Otwocka), Wójt Roku na Mazowszu (przedsiębiorczy i nowoczesny w kierowaniu urzędem – p. Paweł Kownacki z Wieliszewa). W 2012 roku głosy mogli oddać wyłącznie dziennikarze lokalni i obywatelscy. Kulminacją I Edycji Plebiscytu była gala, która odbyła się 31 maja 2012 roku w CK „Kopernika" w Warszawie pod patronatem Związku Miast Polskich i Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Plebiscyt „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu" był pierwszą tego typu inicjatywą o zasięgu regionalnym na Mazowszu. Po raz pierwszy jury stanowili dziennikarze lokalni a udział w nim od początku był nieodpłatny. Między innymi dlatego w uroczystości uczestniczyło 3 prezydentów miast, 15 burmistrzów, 10 starostów i 32 wójtów i sekretarzy gmin. Nagrody wręczali przedstawiciele TVP, Regioportal.pl, Redakcji Samorządowej Polskiej Agencji Prasowej, RMF MAXX i największego portalu dziennikarstwa obywatelskiego -Wiadomości24.pl.


Jeżeli masz pytanie, to chętnie na nie odpowiemy. Jesteśmy do twojej dyspozycji.


Wyślij do Warszawskiej Grupy Doradców Public Relations swoje pytanie.
Kontakt: biuro@wgd-pr.pl
Imię:
Nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
 
pusty

Newsletter

pusty

Obserwuj nas tu:

facebook twitter  you tube

pusty
Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyrights @ 2011-2014 WDR PR - Warszawska Grupa Doradców Public Relations